soustředění scholy Štěnovice 2013
Přidal tonda, Září 19 2013 00:05:44
20. - 22. 9. 2013
V číst více je konečně několik fotek ze soustředění.
Podrobné novinkysoustředění 2013

Prohlížejte celé album.Milé scholistky a scholisté,
moc vás zdravím a chci vás všechny pozvat na tradiční soustředění Scholy u rede na faru do Štěnovic.
Soustředění se bude konat jako obvykle od pátku 20.9. (odjezd v 17:30 od kašny u rede v Soukenické ulici), příjezd na faru do Štěnovic v cca 18:00) do neděle 22.9.. 2013.
Tradiční bude rovněž program soustředění: zpívání, nácvik skladeb (se zaměřením především na Haydnovu Missu in Tempore belli - kterou bychom rádi uvedli 24.11. v 9:00 na Slavnost Krista Krále v kostele u rede,
skladeb na 15. setkání sborů a schol naší diecéze (12.10. 2013), pro mnohé z vás i na slavnost 100 let posvěcení kostela sv. Ludmily v Praze na Náměstí Míru v úterý 8. 10. 2013).
Většina z vás už ve Štěnovicích někdy byla, tak víte, jak tam takové soustředění vypadá:
V pátek večer po příjezdu a večeři (většinou z vlastních zdrojů) začneme 1. zkouškou a po ní budeme pokračovat v družném posezení, popovídání, písničkách i občerstvení.
Od sobotního rána po společné snídani pak střídavě zkoušky, káva, zkoušky, společný oběd, siesta, zkoušky, trošinku odpočinku, zkoušky, večeře, zkouška ?, a opět družné posezení .......
V neděli po snídani a rozezpívání vyrazíme na mši svatou do kostela Panny Marie v Plzenci (kostel za řekou na Malé Straně - ne na náměstí), - mše sv. začíná v 9:30 hod.
Po mši svaté bychom se vrátili do Štěnovic a do místního Lidového domu bychom šli na společný oběd. Po něm káva, úklid a návrat do Plzně.
V neděli nás bude odpoledne čekat ještě jedna věc - ekumenická bohoslužba v katedrále v 16:00, kde jsme již před prázdninami přislíbili účast.
Ubytování ve Štěnovicích je v několika krásných místnostech "jako na zámku", jsou tam postele i koberce - možnost přespání na různý způsob. S sebou možno vzít i spacák, prostěradlo a povlečení.
Jídlo: na páteční večeři bychom si přivezli každý co chce, od sobotní snídaně až do konce soustředění bychom se pak již stravovali společně.
Pokud s sebou přivezete něco dobrého na sladký či slaný způsob, nebo trošku tekuté radosti ....víno, alko, nealko.... bylo by to výborné.
Na místě bychom vybrali nějakou přijatelnou částku za společné jídlo a příspěvek farnosti na ubytování.
To jsou asi ty základní informace. Nejdůležitější ze všeho teď zůstává na vás: abyste všichni přijeli !!!
Mnozí jste se už na zkoušce přihlásili a napsali, že pojedete. Někteří jste ale na zkoušce nebyli a prosím vás, zda byste mi mohli odpovědět, že taky pojedete, aby "stravovací sekce" mohla zodpovědně připravit jídlo pro všechny ve správném množství.
Nejlepším způsobem ovšem je: přijít ještě před soustředěním nyní ve čtvrtek na pravidelnou zkoušku a tam se vše definitivně dozvíte a ještě si pěkně zazpíváme.
Tak se těším zítra a v pátek a v sobotu a v neděli.
Tonda Švehla