Schola - prosba o vaši účast - aneb: co nás čeká v nejbližší době ?
Přidal frs, Březen 28 2023 22:32:32
Milé scholistky a scholisté,
moc vás všechny zdravím v tomto postním předvelikonočním čase. Tato doba je každoročně pro nás všechny scholisty nejhektičtější z celého roku, dovolil bych si vám nyní všechny nejbližší akce Scholy u rede připomenout. Dozvíte se v číst více.
Podrobné novinky
Milé scholistky a scholisté,
moc vás všechny zdravím v tomto postním předvelikonočním čase. Tato doba je každoročně pro nás všechny scholisty nejhektičtější z celého roku, dovolil bych si vám nyní všechny nejbližší akce Scholy u rede připomenout:
ve čtvrtek 30. 3. v 19.30 extrémně důležitá zkouška na faře ve Františkánské ulici - asi ji výjimečně trošku protáhneme (myslím tak o čtvrt hodiny) protože máme před sebou Květnou neděli a Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu a Velikonoční Boží hod v neděli...ale raději postupně:
- neděle 2. dubna - Květná neděle - zkouška v kostele už v 8:30 hod
- pondělí 3. dubna v 19:30 hod - v sále na faře ve Františkánské ulici - zkouška s orchestrem
Schubert - mše G- dur
- čtvrtek 6.4. Zelený čtvrtek - bohoslužba od 18.00 - zkouška v kostele od 17:30 hod
- pátek 7.4. - Velký pátek - bohoslužba v 17.00 - zkouška v kostele od 16.30 (raději ještě o
chvilku dříve)
- sobota 8. 4. - bohoslužba ve 20 hod - zkouška v kostele od 19:30 - (raději zase o chvilku dříve)
- neděle 9.4. Boží hod velikonoční - bohoslužba od 9.00 - naše generální zkouška s orchestrem v 8.00 - Schubert mše G-dur + Haendelovo Alleluja z Mesiáše (prosím všichni už v 8.00 stůjme na svých pozicích , ať začneme včas)
-10.4. Pondělí velikonoční - bohoslužba v 9.00 - zkouška v 8:40 (doufám, že se nás sejde dostatek, abychom důstojně zazpívali )

a pak začne pravidelný cyklus - čtvrtek - neděle- čtvrtek ...a další význačné termíny (pouť ke sv. Janu Nepomuckému, 30 let Plzeňské diecéze, Noc kostelů .atd.. - o tom zase postupně následně.
Tak dnes bylo informací trochu více - teď prosím hlavně přijďte nyní ve čtvrtek 30.3. a tam si vše podrobně projdeme, vyzkoušíme skladby na Květnou neděli, Zelený čtvrtek, pátek, sobotu, Schuberta .....prostě toho bude hodně - ale s pomocí Boží to snad nějak zvládneme - buďme dobré mysli.
Budu se moc těšit.
Tonda Švehla