Soustředění scholy Staré Sedliště 2009
Přidal tonda, Září 11 2009 22:45:35
spolecne fotoVybrané fotky najdete ve fotogalerii.

A tady jsou dvě fotky ze soutěže "OKO".

Podrobné novinky
Milí schólisté,

Moc vás zdravím a těším se, že se setkáme na soustředění scholy ve Starém Sedlišti ve dnech 18. – 20. září 2009.

Posílám vám pár informací k průběhu našeho tradičního setkání, které pořádáme každoročně třetí víkend v září.

Odjezd do Starého Sedliště bude v pátek 18. 9. v 17:30 hod od kašny u redemptoristů na Chodském náměstí. Pojedeme auty, věřím, že jich budeme mít dostatečný počet. Na zkoušce ve čtvrtek 17. 9. v 19:30 se domluvíme, kdo bude moci auta vzít. (Pozor: zkouška se bude konat i když hned druhý den odjíždíme na soustředění – zkoušku ale nebudeme protahovat, spíš tentokrát skončíme o chvíli dříve).

Pro případné nadšené cyklisty budou mít informace na čtvrteční zkoušce František a Milan. Cyklotrasa měří 57 km a jsou mezi námi hrdinové, kteří ji už absolvovali – dokonce opakovaně.

Fara ve Starém Sedlišti byla před několika lety opravena a v současné době je využívána pro rekreační pobyt. V přízemí je pěkně vybavená kuchyň, velká jídelna, kaple, sociální zařízení. V patře pak společenská místnost ve které budeme zkoušet a dále 3 pokoje, hala, sociální zařízení a menší kuchyňka. V podkroví pak hala, pokoje pro ubytování, sociální zařízení. No a v úplné špičce pod střechou romantická ložnice bez postelí, bez oken – dřevěná podlaha pro spaní na karimatkách a ve spacácích. Celkem je na faře asi 20 postelí s povlečením.

Na letošní soustředění s námi pojede paní Těthalová a její dcera Veronika – obě vyhlášené profi kuchařky, tak hlad bychom mít neměli.

Program soustředění bude tradiční: především intenzivní nacvičování nových skladeb (samozřejmě si zopakujeme i několik víceméně známých). Jednu zkoušku bychom si udělali již v pátek večer, po zkoušce pak budeme volně zkoušet i jiné lidové zpěvy s případnou ochutnávkou něčeho dobrého. V sobotu začneme zpívat hned po snídani v cca 8:15 (možná max. v 8:30) a s přestávkou budeme pokračovat ve zpěvu až do oběda. Po něm a krátké siestě se prozpíváme k večeři a po ní bude večerní galaprogram se zpěvy dle vlastního výběru.
Neděle už bude nedělní: ráno zazpíváme při mši sv. v 8:00 v místním kostele, pak pojedeme do Tachova a tam v překrásném kostele z převysokého kůru bychom zapěli při mši sv. v 10:00. Pak bychom se tradičně společně vyfotili před portálem kostela a přesunuli bychom se zpět do Sedliště na oběd, kávu, sbalení, loučení … Většinou odjíždíme tak ve 14:00, podle toho, jak již kdo chvátá domů.

S sebou si vezměte vše co obvykle potřebujete – někdo toho vozí víc, jsou i tací, kteří mají jen malinkou taštičku. Někteří by si vzali s sebou i karimatku a spacák (domluvíme se ve čtvrtek na zkoušce, kdo by to na zemi vydržel), celkově je místa pro karimatky na faře dost. Jura nabízí i revoluční novinku: možnost přespání ve stanu na farní zahradě – tak to taky zvážíme. Možností k přenocování je tedy více, zcela jistě se na faru vejdeme, i když přijedeme úplně všichni. Voda teče teplá, v případě chladnějšího počasí se na faře dá zatopit ústředním plynovým topením (ve stanu zadýcháním).
Pro večerní veselení si vezměte také rozličné hudební nástroje, ať je dojem z našich hudebních produkcí dokonalý.

Jídlo bude zajištěno centrálně, ale pokud bude kdokoliv ochotný přivézt na soustředění i sušenky, buchty, koláče, dortíky, dobré víno, čerstvě poražené prasátko či cokoliv jiného dobrého – tak to bude velmi vítáno a budeme se všichni o to více radovat.
S sebou si nezapomeňte vzít i peníze (pobyt se platí – loni jsme platili tuším 210 Kč za noc – tedy 420,- Kč, letos to bude asi podobné, možná o trošku více - ještě to zjistím přesně). K tomu musíme připočítat náklady na jídlo, které centrálně koupíme a pak rozpočteme podle toho kolik nás bude. Řidičům bychom měli taky trochu přispět na benzín (někomu asi na naftu). Ekonomická rada scholy připraví pečlivé zúčtování: bohatým vezme, chudým a školní mládeži taky (ale míň).

Tak to je asi všechno, co zatím vím. Pokud máte jakékoliv dotazy, napište mi a já se vám na ně pokusím odpovědět.

Mějte se moc pěkně a moc se těším, že se všichni na soustředění sejdeme. Taková příležitost je jen jednou do roka.

Tonda